Új faluközpontot avattak Kerecsenden

Az új faluközpont létrehozása is azt mutatja, hogy összefogással, a támogatások átgondolt felhasználásával a jövőben is folytatódhat Kerecsend fejlődése – jelentette ki a létesítmény átadásán Nyitrai Zsolt, Kerecsend országgyűlési képviselője.

Nyitrai Zsolt a község lakosai mellett köszöntötte az esemény vendégeit, Pécsi Ildikó Kossuth-díjas színművésznőt, valamint férjét, Szűcs Lajos „labdarúgó-legendát” az új faluközpont átadásán.

A honatya elmondta: az első szó a köszöneté, hiszen a tavaly áprilisi választásokon kiemelkedő arányban szavaztak rá Kerecsenden, ugyanakkor, mint országgyűlési képviselő azokat is képviseli a parlamentben, akik nem rá adták voksukat, vagy nem mentek el szavazni.

Emlékeztetett: a kormány 57 millió forintnyi adósságtól szabadította meg a települést, ami szabadabb gazdálkodást, újabb fejlesztéseket tett lehetővé, s ennek egyik példája a most felavatott közösségi központ. Ugyanakkor – tette hozzá – Orbán Viktor miniszterelnök legutóbbi egri látogatásán találkozott Sári László kerecsendi polgármesterrel, s szó esett a jövő beruházásairól. Ennek kapcsán a legfontosabb hír, hogy a kormányfő bejelentette: 2018-ig megépül az Egert az M3-as autópályával összekötő 2×2 sávos út, amely régi álma volt a térségben élőknek. Az új szakasz tehermentesíti majd a kerecsendi utakat, csökkenti a balesetveszélyt, s javítja a levegőt is.

Május elseje kapcsán Nyitrai Zsolt szólt a hazai foglakoztatási helyzetről is. Elmondta, hogy immár 14 hónapja 4 millió fölött van a foglalkoztatottak száma, ugyanakkor az állástalanoké kevesebb, mint 400 ezer.

Természetesen nem nyugodhatunk meg, mert ez csak részeredmény, tovább kell küzdenünk annak érdekében, hogy minden munkaképes ember dolgozhasson – jelentette ki.

A 2014-2020 közötti Vidékfejlesztési Program keretében 1200 milliárdnyi forráshoz juthat a magyar vidék. A legfőbb célok közé tartozik a megtartó képesség erősítése, a fiatal gazdák támogatása, valamint a borászati ágazat kiemelt támogatása. A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében Heves megyébe 40 milliárd forint érkezik, ebből ebben az évben 2-2,5 milliárdra számíthat a megye. Az, hogy Kerecsenden milyen fejlesztésekre van szükség, arról a polgármester, a testület és a kormány egyeztet, illetve dönt a jövőben – tette hozzá.

Nyitrai Zsolt végül szólt arról, hogy a helyi közösségek nagyon fontos szerepet töltenek be egy település életében. Remek példa erre Kerecsend, ahol 90 tagú egyesület, valamint az önkormányzat közös erőfeszítésének köszönhetően épült meg 20 milliós önerővel az 55 milliós beruházás. Így lett a helyieknek új faluközpontjuk parkkal, játszótérrel, szökőkúttal, amire a kerecsendiek büszkék lehetnek – jelentette ki.