Új törvénnyel védjük meg a földet

Ha a választások után folytatni tudjuk a munkát, tovább csökkentjük a rezsidíjakat és az adókat – jelentette ki Nyitrai Zsolt országgyűlési képviselő, a Fidesz megyei elnöke a Tiszanánán rendezett lakossági fórumon.

Tóth József polgármester és honatya házigazdaként köszöntötte Nyitrai Zsoltot, valamint Jakab Istvánt, az országgyűlés alelnökét, a MAGOSZ elnökét.

Nyitrai Zsolt elmondta: a ciklus egyik legfontosabb eredménye a rezsicsökkentés folyamatának elindítása volt, amely tükrözi a lényeget: azt, hogy míg az előző szocialista kormányok a bankok, multik oldalán álltak, addig a mai kormány az emberek pártján áll.– jelentette ki.

Sikerként könyvelhetjük el  a közbiztonság terén tett lépéseket (3500 új rendőr, „3 csapás” törvénye).  A minapi találkozón Pintér Sándor belügyminiszter megígérte: tovább erősítik a rendőri jelenlétet és növelik a térfigyelő kamerák számát – tette hozzá.

A 2014-2020 uniós fejlesztési ciklussal összefüggésben az országgyűlési képviselő arra bíztatta a választókerület településeit és a tiszanánaiakat is, hogy átgondolt tervekkel pályázzanak, s akkor minden esély megvan arra, hogy elképzeléseiket siker koronázza. Ebben felajánlotta segítségét, támogatását is.

Jakab István, az országgyűlés alelnöke, a MAGOSZ elnöke  az új földtörvényről szólva arra emlékeztetett: nem véletlen, hogy Orbán Viktor miniszterelnök 2010-ben, első brüsszeli útján kérte a földdel kapcsolatos moratórium 2014-ig történő meghosszabbítását. Ez az idő lejárt, az elfogadott jogszabály eleget tesz mind a gazdák védelmének, mind az EU előírásainak. A Jobbik hiába tiltakozik az ellen, hogy ne vehessen a tagállamokból bárki földet, ehhez a tiltáshoz ki kellene lépnünk az Európai Unióból. Ez pedig – miután agráripari exportunk 75 százaléka éppen oda irányul – katasztrofális következményekkel járna – jelentette ki.

A zsebszerződésekről szólva kifejtette: az új törvény kizárja a visszaéléseket, május 1-jétől csak az új biztonsági papíron megírt szerződések érvényesek, minden addigi trükkös megegyezés érvényét veszti. A törvényt megszegők akár börtönbüntetést is kaphatnak.

A vízügyről szólva a MAGOSZ elnöke hangsúlyozta: ma 102 ezer kilométernyi vízügyi létesítmény van az országban, ám ezek  kétharmada teljesen lepusztult. Magyarország vízkormányozási terve  már készül, 2020-ra nemzeti és uniós forrásokból korszerűsíteni kell rendszert. Mindezek után a hazai földterület nagy része öntözhetővé válik, ami az agrártermelésben 30 százalékoz többletet eredményez majd.

Nagy eredmény, hogy a gazdáknak az öntözővízért nem kell fizetniük, ami versenyelőnyt jelent majd számukra – tette hozzá Jakab István.