Egyre több funkcióval bővül az Egészségablak

Plakátkampány indul az applikáció időpontfoglalás funkciójának népszerűsítésére.

Országos plakátkampányt indít az Egészségablak applikáció időpontfoglalás funkciójának népszerűsítésére a Belügyminisztérium – jelentette be Rétvári Bence.

A plakátokat kihelyezik a közhivatalokban, a kormányablakokban, az egészségügyi intézményeken és a postahivatalokban, valamint a felsőoktatási intézményekben is annak érdekében hogy minél többen értesüljenek a digitális egészségügyi időpontfoglalás lehetőségéről, így csökkenjenek a várakozási idők – közölte a tárca parlamenti államtitkára. Hozzátette: ez azért is szükséges, mert az egészségügyi szolgáltatásokon belül az emberek leginkább az időpontfoglalási rendszert szeretnék egyszerűbbé, könnyebbé és gyorsabbá tenni.

Az applikáció időpontfoglalási funkciója a szakellátás, a szakrendelők területén, vagyis a járóbeteg-ellátásban működik.

– emelte ki az államtitkár. Hozzátette: mára már 144 rendelőbe lehet az alkalmazáson keresztül időpontot foglalni, több mint háromezer szakrendelésre.

A várakozási idők csökkentése úgy érhető el, ha a meglévő rendelési időket a lehető legoptimálisabban használjuk ki. A legnagyobb pazarlás, ha az orvos a rendelőben ül, de beteg nem érkezik. Az Egészségablakban pedig a betegek elérik az ország összes szakrendelésének a nyitvatartási idejét és maguk választhatják ki, melyik településen, melyik időpontban mennek az orvoshoz – ismertette Rétvári Bence.

Az idei évre még százezres nagyságrendű szabad időpont áll rendelkezésre, a jövő évre pedig már több mint egymillió szabad időpontból választhatnak a betegek

emelte ki az államtitkár.

Nyitrai Zsolt miniszterelnöki főtanácsadó azt hangsúlyozta, hogy az Egészségablak applikáció, amelyet már 3,5 millióan töltöttek le, része a kormány szolgáltató államról szóló koncepciójának. A kormányzat arra törekszik, hogy intézkedéseikkel könnyebbé tegye a polgárok mindennapjait, illetve rendszeresen megkérdezi a véleményüket a döntések előtt a nemzeti konzultáció keretében – tette hozzá.

Ennek a szolgáltató államnak a része a Gondosóra program is, amit immár 700 ezer nyugdíjas vett igénybe és 33 ezerszer mentett életet. A magyar családokat ingyenes tankönyvekkel, a diákokat laptopokkal segítik, több mint 80 ezer család részesült ingyenes tanszercsomagban, illetve a hivatali ügyintézést megkönnyítő Digitális Állampolgárság alkalmazást már több mint félmillió magyar töltött le – sorolta Nyitrai Zsolt.

Molnár Karolina, a Belügyminisztérium stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára azt ismertette, hogy az Egészségablak applikációnak köszönhetően valamennyi orvosi dokumentumunk, leletünk elérhető mobiltelefonon. Ugyanakkor az elmúlt időszakban rengetek új funkcióval bővült az applikáció, a leletek mellett elérhetőek rajta az e-beutalók, megkereshető benne a háziorvos rendelési ideje, telefonszáma. A helyadataink alapján pedig megkereshető a legközelebbi gyógyszertár és az időpontfoglaló funkció révén, a megkapott e-beutaló alapján rögtön foglalható a szakrendelés időpontja – tette hozzá.

Az applikációban megjelent a betegelégedettségi funkció is, amelynek segítségével öt kérdés megválaszolásával értékelhető a kapott egészségügyi szolgáltatás. Továbbá az applikációban megtalálható az „Egészség A-tól Z-ig” ismeretterjesztő funkció, amely egészségüggyel kapcsolatos, orvosok által ellenőrzött szócikkeket tartalmaz.